Hafciki Marty

O moim zamiłowaniu do haftu krzyżykowego, książkach, moim mężu, kocie i wszystkim innym co związane ze mną.

*Książki*

 • środa, 24 sierpnia 2016
 • wtorek, 09 sierpnia 2016
  • Moje czytanie: "Śnieżynki" Liliana Fabisińska

   "Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę.
   Daga gra w najlepszej orkiestrze w Polsce. Już w przedszkolu wymarzyła sobie tę pracę i owacje na stojąco, w największych salach koncertowych świata.

   Dla Moniki miłość to odpowiedzialność, a jej największym autorytetem jest pewien biskup, który – to wcale nie przypadek – nosi to samo nazwisko, co ona.
   Dla Dagmary życie to fascynująca, zwariowana przygoda. Nie chce się przywiązywać do nikogo oprócz Igora, a jej dom jest tam, gdzie położy teczkę z nutami i okulary.

   Przypadkowe spotkanie sprawia, że Dagmarę i Monikę zaczyna łączyć głęboka przyjaźń. Znają swoje najskrytsze sekrety, wspierają się w chwilach rozpaczy, o której nie mają pojęcia nawet ich najbliżsi. Pewnego dnia składają sobie obietnicę, która może spleść ich losy silniej niż przyjaźń. Obietnicę, przed którą nie można uciec. I która może sprawić, że obie stracą wszystko, co jest dla nich cenne, a przyjaźń zamieni się w wojnę na śmierć i życie.
   To książka o przyjaźni, zaufaniu i rodzinnych sekretach. Ale przede wszystkim o tym, że sami nie wiemy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, a wszystkie „ja na twoim miejscu”, można tak naprawdę włożyć między bajki."  źródło

   POLECAM :o)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Moje czytanie: "Śnieżynki" Liliana Fabisińska”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   wtorek, 09 sierpnia 2016 10:25
 • czwartek, 20 sierpnia 2015
  • "Niedobra miłość" Jonathan Kellerman

   Autor: Jonathan Kellerman

   Tytuł: Niedobra Miłość

   Tytuł oryginalny: Bad Love

   Rok wydania: 2015

   Wydawnictwo: HarperCollins

   Okładka: miękka

   Ilość stron: 560

    "Niedobra Miłość" to słowa jakie usłyszał na mrożącej krew w żyłach taśmie psycholog dziecięcy Alex Delaware. Od otrzymania tej taśmy, Alex ma wrażenie, że jego życie jest zagrożone, dostaje listy z pogróżkami, ktoś uśmierca jego rybę ze stawu w bardzo dziwny sposób. Alex próbuje dojść od kogo dostaje te pogróżki. Psycholog nie prowadzi tylko psychoterapii, pomaga również policji. Jego najnowsza sprawa dotyczy opinii psychologicznej dzieci, których matkę zamordował w brutalny sposób ojciec. Po samym otrzymaniu taśmy Alex myśli że to jakiś głupi żart, jakaś próba zastarszenia go w obecnie prowadzonej sprawie,  natomiast gdy odkrywa, że "Niedobra miłość" to nazwa konferencji, w której Alex brał wiele lat temu udział, próbuje skontaktować się z innymi uczestnikami tej konferencji, aby pomogli mu znaleźć odpowiedzialnego za te "głupie żarty". Jak się okazuje wielu z tych uczestników straciło życie w dziwnych okolicznościach. W tej sytuacji Alex czuje, że to może nie być głupi wybryk lub próba zastraszenia, lecz i jego życie może być zagrożone.  W rozwikłaniu sprawy pomaga Alexowi jego wieloletni przyjaciel i pracownik policji MIlo.

   "Niedobra miłość" Jonathana Kellerman'a jest to thriller psychologiczny, który trzymał mnie przez całą książkę w dużym napięciu, chciałam sama jak najszybciej rozwikłać sprawę Alexa i odkryć kto stoi za sprawą dziwnych śmierci uczestników konferencji. Co prawda przez jakieś pierwsze 250 stron akcja rozwija się dość wolno, to później znacznie przyspiesza i już zupełnie nie można oderwać się od czytania. Książka jest niesamowicie zaskakująca, podczas czytania różne rozwiązania przychodziły mi do głowy, ale i tak zostałam zaskoczona finałem. Uwielbiam książki, które zmuszają mnie do myślenia, dociekania i kombinowania. Jest to moje pierwsze spotkanie z fikcyjnym psychologiem Alexem, ale podobnie jest więcej książek o nim. Z chęcią po nie sięgnę. Uwielbiam thrillery psychologiczne, także ten polecam z czystym sumieniem.

   Moja ocena: 7/10

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „"Niedobra miłość" Jonathan Kellerman”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 sierpnia 2015 10:59
 • wtorek, 07 lipca 2015
  • "Gdy przejdziesz przez próg" Paula Daly

   "Co byś zrobiła, gdyby inna kobieta próbowała rozbić twoje małżeństwo? A jeśli okazałoby się, że to twoja najlepsza przyjaciółka?


   Natty i Sean Wainwright są szczęśliwym małżeństwem. Jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Nic więc dziwnego, że gdy ich młodsza córka trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francji, Natty bez wahania zostawia męża ze swoją serdeczną przyjaciółką i jedzie opiekować się chorym dzieckiem. 
   Po powrocie odkrywa, że Eve stanowczo zbyt dobrze wpasowała się w jej życie. Rozkochała w sobie Seana. Jemu jest bardzo przykro, lecz małżeństwo się skończyło.
   Przez wzgląd na dzieci Natty robi dobrą minę do złej gry i zaczyna urządzać sobie życie na nowo. Nie przychodzi jej to jednak łatwo, bo prawdziwe problemy z najlepszą przyjaciółką dopiero się zaczną…

   Czy rzeczywiście tylko winny się broni? Czy prawdziwe zaufanie może mieć granice? Jak dobrze znasz swoich przyjaciół?"

   Moja ocena: 6/10

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 lipca 2015 20:39
 • niedziela, 17 maja 2015
  • "Lewa strona życia" Lisa Genova

   lewa_strona_zycia_IMAGE1_268187_41

   "Sarah Nickerson jest jedną z wielu pracujących, ambitnych mam z Welmont, bogatego przedmieścia Bostonu. Mieszka tam z mężem Bobem, wierną nianią i trójką dzieci – Lucy, Charliem i dziewięciomiesięcznym Linusem.

   Wciąż w biegu, pomiędzy rekrutowaniem najlepszych i najbardziej błyskotliwych umysłów jako wiceprezes zasobów ludzkich w Berkley Consultings, odwożeniem dzieci na mecze, do żłobka i na lekcje pianina, przekonywaniem nauczycielki swojego syna, że dziecko prawdopodobnie nie ma zaburzeń uwagi i spieszeniem do domu na wspólną kolację, ta ambitna i zapracowana kobieta praktycznie nie ma czasu na głębszy oddech.

   Jakimś cudem, niczym kontroler lotów, Sarah trzyma w ryzach każdą minutę swojego życia. Ale ten nadmuchany do granic możliwości balon musi kiedyś wybuchnąć. Pewnego pechowego dnia, Sarah jadąc do pracy rozmawia przez telefon i o sekundę za długo nie patrzy na drogę. W jednym momencie, wszystkie idealnie zgrane i zgodnie pracujące części mechanizmu zwanego życiem, zostają z hukiem zatrzymane.

   Spowodowany wypadkiem uraz mózgu całkowicie wymazuje lewą stronę jej świata, i po raz pierwszy, Sarah pozwala na to żeby kontrolę przejęli jej bliscy, w tym od dawna nieobecna w jej życiu matka. Nie mogąc nawet porządnie umyć zębów, musi przemyśleć swoją przeszłość i zastanowić się nad niepewną przyszłością.

   Teraz, kiedy siłą woli próbuje odzyskać niezależność i zdrowie, Sarah musi nauczyć się, że jej prawdziwe przeznaczenie, jej nowe, prawdziwe życie, może znajdować się daleko od świata sal konferencyjnych i projektów. Musi dostrzec, że szczęście i satysfakcja większa niż sukces zawodowy znajdują się w jej zasięgu, wystarczy tylko przez chwilę zwolnić tempo."

   Moja ocena: 9/10

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „"Lewa strona życia" Lisa Genova”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   niedziela, 17 maja 2015 11:59
 • sobota, 09 maja 2015
  • "Życie to nie bajka" J. Greenberg

   "Życie to nie bajka" 

   Joanne Greenberg

   Ĺźycie to nie bajka

   "Dowiedziałam się, co to znaczy być obłąkaną. To naprawdę nie byle co. Deborah - młoda kobieta, uciekając przed trudnościami życia i żyjąca w świecie fantazji z czasów dzieciństwa, wpada w pułapkę stworzonego przez siebie świata obłędu. Zostaje umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. Z diagnozą: schizofrenia, trafia pod opiekę niezwykłej, troskliwej terapeutki doktor Fried. Przejmująca historia schizofreniczki, która miała odwagę rzucić wyzwanie chorobie i przez trzy kolejne lata toczyła walkę o odzyskanie swojej poczytalności i szczęścia w prawdziwym świecie. Doktor Fried usiłowała opisać uczucia kogoś, kto nigdy w życiu nie zaznał prawdziwego zdrowia psychicznego. – My, którzy nigdy nie doświadczyliśmy tej choroby z pierwszej ręki, możemy się tylko domyślać, jakie to musi być straszne i samotne. Żąda się teraz od niej, aby zlikwidowała w sobie wszystkie te lata, które uznawała za rzeczywistość, i przyjęła inną wersję świata na wiarę. Choroba Deborah jest teraz rozpaczliwą walką o zdrowie. Niezwykle szczera i prawdziwa powieść oparta na przeżyciach autorki pozwala zobaczyć, jak wygląda schizofrenia od podszewki i sprawia, że przeżywamy to samo, co główna bohaterka."

   Moja ocena: 5/10

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------

   W odpowiedzi na komentarze:

   IRBISEK NAPISAŁ(A) ZSTATIC-46-238-243-206.AWACOM.NETJa ten zestaw kupiłam na wystawie DMC w Gdańsku, ale można go kupić również w sklepie Coricamo : http://www.coricamo.pl/set,95247,wieza-eiffla-mini.htm

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   sobota, 09 maja 2015 11:08
 • czwartek, 14 sierpnia 2014
  • Ostatnio przeczytane

   "Obietnica gwiezdnego pyłu" 

   Priscille Sibley

   "Matt Beaulieu miał dwa lata, kiedy po raz pierwszy wziął w ramiona Elle McClure, siedemnaście, kiedy pierwszy raz pocałował ją pod niebem usianym spadającymi gwiazdami, i trzydzieści trzy, kiedy się pobrali. Teraz, zbliżając się do czterdziestki, bez reszty oddana sobie para ma wszystko prócz upragnionego dziecka.

   Gdy w wyniku tragicznego wypadku Elle popada w stan śmierci mózgowej, Matt jest zdruzgotany. Choć nie może znieść myśli o utracie ukochanej, wie że Elle bała się tylko jednego – długiego, powolnego umierania. Matt jest bliski wyrażenia zgody na odłączenie żony od aparatury podtrzymującej życie, kiedy okazuje się, że Elle jest w ciąży. Matt zmienia zdanie. Wie, ile to dziecko znaczyłoby dla Elle i jest przekonany, że chciałaby dać mu szansę nawet za cenę własnego życia. Matka Matta uparcie twierdzi, że synowa nie chciałaby być sztucznie utrzymywana przy życiu, bez względu na okoliczności. Ich konflikt znajduje finał w sądzie. Cała rodzina – i nie tylko ona – toczy niemożliwy do rozstrzygnięcia spór o prawo do śmierci i o szansę na życie."

    

   "Troje"

   Sarah Lotz

   "Cztery katastrofy.

   Troje ocalonych.
   Przesłanie, które zmieni losy świata.

   Czarny czwartek. Dzień, którego nie sposób zapomnieć. Dzień, w którym niemal równocześnie w czterech miejscach na świecie dochodzi do katastrof wielkich samolotów pasażerskich. Giną setki ludzi, przeżywa tylko czworo. Jedną z nich jest Pamela May Donald. Leżąc w pogorzelisku, wśród poskręcanych fragmentów kadłuba i zmasakrowanych szczątków współpasażerów, nagrywa na komórkę wiadomość, która wstrząśnie światem. Wkrótce potem umiera. Zostaje ich tylko troje. To dzieci, jakimś cudem prawie niedraśnięte, co nie znaczy, że niezmienione. Wokół nich i z nimi zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Nie uchodzi to uwagi religijnych fanatyków na całym świecie. Pojawiają się domysły, podejrzenia i teorie. Niektóre intrygujące, inne fantastyczne, jeszcze inne groźne. Wreszcie komuś przychodzi do głowy myśl, że musi być jeszcze jeden ocalony. Jeszcze jedno cudowne dziecko. Rozpoczynają się poszukiwania, a raczej polowanie. 

   I wtedy świat zmienia się do końca."

    

   "Kocia magia"

   Jackson Galaxy

   "Jackson Galaxy, gwiazda popularnego programu Kot z piekła rodem, opowiada historię kota, który nadał sens jego życiu i sprawił, że Jackson stał się amerykańskim Kocim Tatą.

   Galaxy, uzależniony od alkoholu i narkotyków, nieodnoszący sukcesów muzyk rockowy, zatrudnił się w schronisku, usiłując znaleźć sens swojego istnienia w opiece nad zwierzętami. Pewnego dnia bardzo liczna gromada psów i kotów powiększyła się o jeszcze jedno nieszczęsne stworzenie - kota Benny'ego z roztrzaskaną miednicą. Właścicielka, która zostawiła Benny'ego w schronisku, stwierdziła, że od początku nie można było nawiązać z nim kontaktu. Nic nie mogło być dalsze od prawdy. 

   Kocia magia, inspirująca opowieść o dwóch załamanych istotach, które pomogły sobie nawzajem stanąć na nogi, obfituje we wnikliwe i cenne porady Galaxy'ego. Pozwoli ci ona zrozumieć, czego koty potrzebują, żeby wieść zdrowsze i bardziej szczęśliwe życie, i co na kontakcie z nimi zyskują ludzie.

   Galaxy nie jest zwyczajnym behawiorystą zwierząt. Mówi kocim językiem i koty go słuchają. Czyni cuda, ratując koty skazane na śmierć w schroniskach i pomagając im pokonać strach, wzmocnić pewność siebie i nauczyć współpracy z potencjalnymi nowymi opiekunami.
   Mousebreath.com

   Jackson Galaxy to typ czarodzieja, który potrafi ululać do snu całe schronisko pełne dzikich i rozwścieczonych kotów.
   Yahoo!

   To obowiązkowa lektura dla miłośników i ratowników zwierząt, zagubionych dusz i wszystkich, których koty w życiu poruszyły.
   CatChannel.com

   Jacksona Galaxy'ego nazywano różnie, od kociego łapiducha po trenera kotów. Jego swoista metoda, Kocia Magia, pozwala ludziom lepiej zrozumieć zachowanie i funkcjonowanie kotów. Jackson prowadzi prywatną praktykę. Wygłasza również pogadanki na temat kociego magnetyzmu dla szerokiego kręgu odbiorców oraz pracowników schronisk dla zwierząt i wolontariuszy, aby położyć kres praktykom usypiania kotów. Mieszka niedaleko Los Angeles z trzema kotami o imionach Caroline, Chippy i Velouria oraz psem Rudym."

    

   "Gdzie kończy się cisza?"

   C.L. Taylor

   "Dokąd ma uciec córka obciążona sekretem, który ją zabija? Co ma zrobić matka, której dziecko próbowało odebrać sobie życie?

   Susan Jackson ma kochającą rodzinę i piękny dom, a jej życie wydaje się szczęśliwe i poukładane, lecz gdy Charlotte, jej nastoletnia córka, wbiega pod autobus i zapada w śpiączkę, Susan musi przewartościować swoje spojrzenie na świat. Szukając przyczyn próby samobójczej córki, Susan odkrywa w jej pamiętniku wzmiankę o jakiejś przerażającej tajemnicy. Zaczyna prywatne śledztwo i trafia do mrocznego świata, o którego istnieniu nie miała nawet pojęcia…

   Na ile rodzic może poznać swoje dziecko i co może zrobić, by w pełni mu ufało? Jak bardzo nierozwiązane sprawy z przeszłości mogą wpłynąć na życie człowieka po latach?"

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Ostatnio przeczytane”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 sierpnia 2014 10:56
 • wtorek, 20 maja 2014
  • Ostatnio przeczytane

   Brak czasu odbija się również, na ilości przeczytanych przeze mnie książek. Na szczęście pomału zaczynam nadrabiać zaległości i wróciłam do namiętnego, codziennego czytania. A oto kilka przeczytanych przeze mnie ostatnio książek, które polecam (niestety nie mam czasu pisać recenzji, więc zamieszczam opisy znalezione w księgarniach internetowych):

   " Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste.

   Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma na przykład swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania – jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką. Im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej niewiarygodna się ona staje."

   ~~~

   "Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Jory’ego i Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania..." 

   ~~~

   " Jest dopiero listopad, a w Oslo spadł już pierwszy śnieg. Brite Becker po powrocie do domu chwali męża i syna za ulepienie bałwana w ogrodzie. Okazuje się jednak, że nie jest on ich dziełem. Bałwan stoi skierowany w stronę domu i patrzy wprost na jego mieszkańców.

   W tym samym czasie komisarz Harry Hole otrzymuje anonimowy list od niejakiego Bałwana. Zaczyna dostrzegać wspólne cechy starych, niewyjaśnionych spraw. Wraz z pierwszymi oznakami zimy do gazet trafia informacja o kolejnym morderstwie. Tym razem ofiarą jest zamężna kobieta. W pobliżu miejsca zbrodni pojawia się... bałwan. Wszystko wskazuje na to, że w Oslo znów krąży seryjny morderca."

   ~~~

   "Zuchwały napad na bank, zamaskowani bandyci, przypadkowi świadkowie . I trup. Policja ma co robić, szczególnie że w tym małym miasteczku niewiele jest równie intrygujących spraw. Czy trup ma związek z napadem? Czy świadek rozpozna sprawców? A może oni zdołają wcześniej unieszkodliwić świadka? W tej przesiąkniętej humorem powieści, wątek kryminalny mocno rywalizuje z obyczajowym, gdzie na pierwszy plan wysuwa się dziewczynka, która usilnie pragnie znaleźć kandydata na... tatusia."

   ~~~

   

   "Alice Howland jest dumna z życia, na które tak ciężko zapracowała. Ma pięćdziesiąt lat, jest wykładowcą psychologii na Harvardzie, światowej sławy ekspertem w dziedzinie lingwistyki oraz żoną odnoszącego sukcesy męża i matką trójki dzieci. Kiedy coraz częściej zdarza jej się tracić pamięć i orientację, decyduje się na wizytę u lekarza. Tragiczna diagnoza choroby Alzheimera o wczesnym początku całkowicie zmienia jej życie.

   Kiedy nieuleczalna demencja pozbawia jej tożsamości, dotychczas niezwykle niezależna Alice walczy, by nauczyć się żyć każdą chwilą. Musi przewartościować swoje relacje z mężem, uznanym naukowcem oraz oczekiwania w stosunku do dzieci, a także postrzeganie siebie samej w otaczającym ją świecie.

   "Motyl", powieść jednocześnie piękna i przerażająca, to poruszający i niezwykle żywy obraz życia z chorobą Alzheimera, który pozostaje w pamięci jeszcze na długo po zamknięciu książki."

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Ostatnio przeczytane”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 maja 2014 09:42
 • wtorek, 13 sierpnia 2013
  • "52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" Jessica Brody

   Autor: Jessica Brody

   Tytuł: 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca

   Tytuł oryginału: 52 Reasons to Hate My Father

   Rok wydania: 2013

   Wydawnictwo: Fabryka Słów

   Okładka: miękka

   Ilość stron: 420

   Numer ISBN: 978-83-7574-894-9

   Rewelacja. Po prostu rewelacja. Świetnie się bawiłam przy czytaniu tej książki i myślę, że jej treść jest świetnym kandydatem na scenariusz do Hollywoodzkiego filmu. Z chęcią bym obejrzała film na podstawie tej książki.

   Lexington Larrabee – córka miliardera, założyciela oraz dyrektora generalnego Larrabee Media. Od urodzenia prowadzi życie bez zmartwień, wszystko czego pragnie ma podsuwane prosto pod nos, wszystkie jej kłopoty są rozwiązywane przez pracowników ojca, światła kamer i aparatów paparazzich są skierowane prosto na nią kiedy wychodzi na imprezę z przyjaciółmi.  Na kilka dni przed swoimi 18  urodzinami wjeżdża samochodem (oczywiście nie musze dodawać, że bardzo drogim) w sklep. Wszyscy naokoło są wściekli na Lex, natomiast ona sama nie widzi żadnego problemu, na dodatek ma dość czepiających się jej pracowników ojca. Nie rozumie o co tyle hałasu. Na całe szczęście w dniu swoich 18 urodzin ma otrzymać czek na 25 milionów dolarów. Jest to fundusz powierniczy jaki w dniu 18 urodzin dostaje każde dziecko Larrabee. Jednak w momencie gdy stawia się u prawnika ojca aby odebrać czek, ten informuje ją, że jej tata zmienił plany. Przez cały rok, Lex ma pracować w 52 dwóch niskopłatnych zawodach. Każdy wykonywać przez tydzień. Lex oczywiście nie jest szczęśliwa z tego powodu, szczególnie, że miała wraz z przyjaciółmi wyruszyć w długi rejs odwiedzając piękne miejsca, śpiąc w drogich hotelach, imprezując w ekskluzywnych klubach i robiąc zakupy w najlepszych sklepach, lecz  wizja 25 milionów oraz tego, że jej ojciec odciął ją od środków finansowych powoduje, że Lex podejmuje się tego zadania. Dostaje ona „opiekunkę” Luke’a, który ma ją zawozić do pracy raz czuwać nad prawidłowym wykonywaniem zadania. Lexi z całego serca nie cierpi Luke’a, na dodatek ma mu wysyłać sprawozdania po każdym tygodniu pracy. I tak zaczyna się wewnętrzna przemiana Lexi. Na liście jej 52 prac, które ona nazywa 52 powodami, dla których nienawidzi ojca, znajdują się między innymi: praca w barze szybkiej obsługi, praca w myjni, dozorczyni, pomywaczka  i wiele, wiele innych. Lexi podczas swojej przygody, odkryje tajemnicę rodzinną śmierci swojej matki oraz pozna lepiej swojego ojca, który jak do tej pory był dla niej zimnym i praktycznie obcym człowiekiem.

   Przyznam, że rewelacyjnie bawiłam się przy czytaniu tej książki. Lekka, zabawna, świetnie napisana. Niby taka typowa Hollywoodzka historyjka, jak wiele innych, ale naprawdę nie mogłam oderwać się od czytania tej książki. Jak zawsze, kolejna książka wydawnictwa Fabryka Słów mnie nie zawiodła. Cóż mogę dodać oprócz tego, że szczerze polecam. :o)

   Na zachętę zapraszam do przeczytania fragmentu książki:

   http://issuu.com/fabrykaslow/docs/brody_52powody-fragment

   52powody-banner468x160B


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „"52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" Jessica Brody”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 sierpnia 2013 11:18
 • niedziela, 28 lipca 2013
  • "Każdy musi płacić" Robert Foryś

   Autor: Robert Foryś

   Tytuł: Każdy musi płacić

   Rok wydania: 2013

   Wydawnictwo: Fabryka Słów

   Okładka: miękka

   Ilość stron: 460

   Numer ISBN: 978-83-7574-890-1

   Miłość, nienawiść, żądza władzy, masa spisków – to wszystko można znaleźć w ostatnio przeczytanej przeze mnie książce autorstwa Roberta Forysia „Każdy musi płacić”. Uprzedzam – średniowieczny klimat wciąga od pierwszej strony.

   W jednym z księstw dochodzi do tajemniczego morderstwa młodej dziewczyny, do rozwikłania tej sprawy zostaje wysłany wraz ze swoimi współpracownikami justycjariusz Tankrid. Obok podejrzanej królowej spotyka on na swojej drodze miłość z lat młodości – Arminę. To jest pierwszy wątek w tej książce, a uprzedzam, jest ich bardzo wiele. Drugi wątek to Heinz – syn Henryka II Jareńskiego, który po kilku latach nieobecności wraca do swojego ojca, on jednak ma zupełnie inne plany wobec swojego syna niż Heinz by sobie tego życzył. Pozostaje jeszcze trzeci wątek – klasztor w Liedelsn i Maja, która w nim przebywa. Maja ma niedługo zostać magistrantką, jednak w akcie samoobrony zabija swoją przełożoną i jest zmuszona do ucieczki z klasztoru. Na swojej drodze spotyka dwóch braci, którzy przygarniają ją pod swoje skrzydła.

   Przyznam się szczerze, że dość ciężko jest opisać fabułę tej książki, ze względu na jej złożoność, wielowątkowość oraz ilość bohaterów, których poznajemy w trakcie czytania. Jednak pomimo tego wszystkiego nie da się pogubić w fabule, rozdziały są ze sobą przeplatane a przyszłość bohaterów jest dość ciężko przewidzieć.  Do tego dochodzi rządza władzy, pieniędzy, zemsty, sex, miłość, przyjaźń, lojalność, okrucieństwo. To wszystko w świetnym średniowiecznym klimacie powoduje, że książka jest niesamowicie wciągająca. Zaskakujące zakończenie pozostawia pewien niedosyt u czytelnika. Szczerze mówiąc mam nadzieję, na jakąś kontynuacje „Każdy musi płacić” i z pewnością również sięgnę po inne książki Roberta Forysia. Szczerze polecam :o) 

   Na rozbudzenie apetytu na tę książkę zapraszam do przeczytania fragmentu:

   http://issuu.com/fabrykaslow/docs/forys_kazdy-musi-placic_fragment

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „"Każdy musi płacić" Robert Foryś”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   niedziela, 28 lipca 2013 20:43