Hafciki Marty

O moim zamiłowaniu do haftu krzyżykowego, książkach, moim mężu, kocie i wszystkim innym co związane ze mną.

Co tam słychać?

 • poniedziałek, 06 lutego 2017
 • czwartek, 08 grudnia 2016
  • A życie biegnie dalej

   Nasz świat zatrzymał się 29 listopada o godzinie 6:00. To właśnie wtedy otrzymałam telefon, że mój 29 letni brat Tomek, nie żyje. Zmarł w nocy we śnie. Wstępna sekcja wykazała ostrą niewydolność krążeniowo oddechową. Był zdrowy - zawsze.

   Ciężko jest wyrazić co się czuje w takim momencie. Miałam świetne relacje z moim bratem, on sam był fantastycznym człowiekiem, zaangażowanym we wszystko co robił. Bardzo nam go wszystkim brakuje.

   

   Nasz świat się zatrzymał, ale życie biegnie dalej. Trzeba funkcjonować - jakoś.

   Miałam zaprezentować obrazek dopiero po oprawie, ale w związku z tym, że ten mój wymarzony zestaw otrzymałam właśnie od mojego brata na urodziny, postanowiłam pokazać go już teraz.

   Sowa "Lanarte", w której zakochałam się jak tylko zobaczyłam zestaw u Edyty

   DSCF5053

   DSCF5055

   DSCF5056

   DSCF5057

   DSCF5058

   DSCF5059

   Ciężko jest mi teraz wziąć się za haft. Ogarnęła mnie ogromna niemoc, a masę planów miałam. Mam nadzieję, że za niedługi czas przejdzie i będę mogła się zrelaksować przy moim hobby.

   Dziękuję ogromnie za wszystkie odwiedziny oraz komentarze :o) 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (29) Pokaż komentarze do wpisu „A życie biegnie dalej”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 grudnia 2016 08:35
 • poniedziałek, 15 sierpnia 2016
 • poniedziałek, 25 lipca 2016
 • środa, 12 sierpnia 2015
 • poniedziałek, 08 czerwca 2015
 • czwartek, 01 stycznia 2015
  • Podsumowań czas

   2014 rok nie można nazwać u mnie hafciarskim rokiem. Haftowałam dużo mniej iż w poprzednich latach, hoc zabierałam się za większe projekty. Mała ilość haftów nie wynika niestety z niechęci do haftowania, tylko po prostu z braku czasu. Mam nadzieję, że ten rok da mi więcej czasu wolnego na to co lubię. Pozytywny aspekt roku 2014 jest to, że zaczęłam trochę szydełkować i nawet mi się to podoba :o)

   Oto co stworzyłam w minionym roku:

   Książkowo również miniony rok był bardzo ubogi - tylko 12 książek :o(. W tym roku pełna mobilizacja do czytania! Dostałam nowy, szybciutki i wygodny czytnik, parę pozycji papierowych również czeka w gotowości do bycia przeczytanymi. 

   Oto co przeczytałam w 2014 roku:

   1. "Bezcenny" Zygmunt Miłoszewski

   2. "Zanim zasnę" S.J. Watson

   3. "Niespodziewany trup" Małgorzata J. Kursa

   4. "Pierwszy śnieg" Jo Nesbo

   5. "A jeśli ciernie" Virginia Cleo Andrews

   6. "Motyl" Lisa Genova

   7. "Obietnica gwiezdnego pyłu" Priscille Sibley

   8. "Troje" Sarah Lotz

   9. "Kocia magia' Jason Galaxy

   10. "Gdzie kończy się cisza?" C.L. Taylor

   11. "Sobphie" Guy Burt

   12. "Szeptucha" Iwona Menzel

   * * *

   Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa. W nowym roku życzę wszystkiego co najlepsze i masę wolnego czasu na to co najbardziej lubicie robić.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (12) Pokaż komentarze do wpisu „Podsumowań czas”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   czwartek, 01 stycznia 2015 13:01
 • środa, 23 lipca 2014
 • poniedziałek, 07 lipca 2014
  • Nowy domownik

   Dawno mnie tu nie było. Pomimo wakacji, bardzo doskwiera mi ostatnio brak czasu, na dodatek mamy nowego domownika :o) Miała to być kicia, ale okazało się, że to jednak pan kotek :o) Nie szkodzi, charakter ma cudowny. 

   Już od pierwszych minut w nowym domu kotek się od razu zadomowił. Szaleje, a pomiędzy chwilami szaleństwa śpi na mnie głośno mrucząc. Badylek pierwszego dnia był troszkę zły, ale z godziny na godzinę z coraz większym zainteresowaniem przyglądał się wariactwom małego kolegi i zmniejszał dystans. Teraz nawet troszkę zaczyna zaczepiać kotka do zabawy, także myślę, że chyba się polubią i będą razem spędzać czas :o)

   Kicia ma zupełnie inny charakter jaki miał Badylek jak był mały. Badylek, nie lubił głaskania i także mało się bawił. Mruczeć i łasić zaczął się dopiero po jakichś trzech latach, ta kicia natomiast jest zupełnie inna - bardzo towarzyska, jak tylko ją dotknę od razu zaczyna głośno mruczeć. Mam nadzieję, że kocurki się polubią i zostaną kocimi przyjaciółmi. Kicia nie ma jeszcze imienia. Miała być Rumba, ale w związku z tym, że to kot, pomysłu na imię mi jakoś brak. Na razie nazywamy go Rudą Furią, ze względu na wariactwa jakie wyprawia ;o)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (10) Pokaż komentarze do wpisu „Nowy domownik”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 lipca 2014 10:18
 • niedziela, 06 kwietnia 2014
  • Dni Kraftu 2014

   Wczoraj zapakowałam moich chłopaków oraz koleżankę do samochodu i ruszyliśmy na Dni Kraftu do Warszawy. Mam wrażenie, że z roku na rok wystawa jest coraz mniejsza, a powinno być raczej na odwrót, ponieważ zauważyłam coraz większe zainteresowanie tą wystawą. Stoisko DMC również z roku na rok coraz bardziej ubogie, do tego Panie na stoisku niezbyt zorientowane w tym co mają w sprzedaży. Jedna Pani próbowała mi nawet wcisnąć obrazki z motywami Londyńskimi, które kupiłam 2 lata temu, jako tegorczną nowość. Szczerze mówiąc z nowości DMCowych był bardzo mały wybór. Na całe szczęście było jeszcze stoisko NeedleArt :o)

   Więcej zdjęć TU.

   A teraz to co najlepsze było na wystawie: zakupy!!! Trochę przegięłam, ale obiecałam sobie, że w tym roku kupię jeszcze tylko jeden wymarzony zestaw do haftu i na razie stop z hafcikowymi zakupami ;o) Zaczynam wyciągać zestawy z szafy wreszcie. Kupowane przez lata, leżą jeszcze nieruszone.

   Dzięki tym ogromnym zakupom mam teraz wielki zapał do haftowania, potrzeba mi tylko wydłużenia dobry i trochę wolnego czasu :o)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (10) Pokaż komentarze do wpisu „Dni Kraftu 2014”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cinka26
   Czas publikacji:
   niedziela, 06 kwietnia 2014 10:56