Hafciki Marty

O moim zamiłowaniu do haftu krzyżykowego, książkach, moim mężu, kocie i wszystkim innym co związane ze mną.

Wpis

piątek, 15 marca 2013

"Nie licząc kota..." Kasia Bulicz-Kasprzak

Autor: Kasia Bulicz-Kasprzak

Tytuł: Nie licząc kota czyli kolejna historia miłosma

Rok wydania: 2012 

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Okładka: miękka

Ilość stron: 281

Numer ISBN: 978-83-10-12292-6

Uwielbiam książki wydawnictwa Nasza Księgarnia, każda do tej pory książka otrzymana od tego wydawnictwa mnie nie zawiodła, tak samo było z książką Kasi Bulicz- Kasprzak „Nie licząc kota czyli kolejna historia miłosna”.  Nie jest to jednak zwykłe romansidło na co może wskazywał tytuł, lecz kapitalna książka opowiadająca historię Asi Poraj, odkrywająca tajemnice jej rodziny.

Głowna bohaterka Asia nie miała łatwego dzieciństwa, jej rodzice wyjechali do pracy za granicę, zostawiając ją z ciocią, której nie lubiła. Na szczęście pomimo przeciwności losu udało jej się osiągnąć bardzo dużo w życiu – jest wykładowcą literatury angielskiej, oraz od trzech lat mieszka ze swoim chłopakiem Łukaszem, w którym jest bardzo zakochana i szczęśliwa. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko  ślubu. Pewnej nocy jednak odbiera telefon od swojej mamy i otrzymuje wieści, że zmarła jej ciocia, z którą Asia mieszkała w czasach liceum, i prosi ją aby pojechała na pogrzeb. Asia zupełnie nie ma na to ochoty i nie jedzie na pogrzeb. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że ciocia zostawiła jej w spadku mieszkanie i Asia jednak musi pojechać do małego miasteczka, za którym wcale nie tęskniła. Ten przymusowy wyjazd zmienia jej życie oraz pogląd na wiele spraw. Poznaje nowych przyjaciół, uczy się cierpliwości i akceptacji pewnych spraw. Oprócz tego, że Asia poznaje wścibską sąsiadkę, nieśmiałego kotka oraz przystojnego notariusza,  poznaje także garść rodzinnych tajemnic. Wszystko to w połączeniu daje świetną książkę na zimne, ponure wieczory :o)

Książka zachwyciła mnie już od pierwszych stron, świetnie napisana, bardzo przyjemnym językiem, z dużą dawką humoru, opisująca codzienne problemy z jakimi możemy się spotkać oraz niesamowite zwroty akcji, których się nie spodziewałam. No i oczywiście  - kot :o), którego przemyślenia pojawiają się co kilkadziesiąt stron :o) Przyznam się, że niesamowicie wypoczęłam przy czytaniu tej książki, także szczerze polecam :o)

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Pani Agacie oraz wydawnictwu Nasza Księgarnia

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
cinka26
Czas publikacji:
piątek, 15 marca 2013 11:26

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • nerula napisał(a) komentarz datowany na 2013/09/08 21:59:02:

    Jeszcze nie przeczytana, ale już stoi na półce :-)

Dodaj komentarz